پرسش و پاسخ

جستجو جستجوی پیشرفته

طبقه بندی سوالات
سرویس های نی نی وبلاگ
پرسش های کاربران درباره خدمات سایت
پیش از بارداری
پرسش های قبل از بارداری
بارداری و زایمان
پرسش های مرتبط با دوران بارداری
کودک
پرسش های مرتبط با مسائل کودک
نی نی های شهر من
پرسش از همشهری ها
پرسش های کودکانه
توجه : پرسشگر یک کودک است.
بحث های آزاد
پرسش در ارتباط با بحث های متفرقه

ایجاد پرسش جدید

پرسش
عاطفه
عاطفه
ارسال پرسش : 1395/6/21 - 17:35
در مقابل مقاومت پسرم برای دسشویی رفتن چکار کنم؟؟
اطلاعات بیشتر : سلام چند وقت هست کوروش ک از 1سالونیم دسشوییشو میگف دیگه مقاومت میکنه و تا شلوارشو مقداری خیس نکنه ب دسشویی نمیره گاهی هم شده رفته اتاقش و همونجا کارشو انجام داده از راه محبت و صحبت ب نتیجه نرسیدم وقتی هم ک دعواش میکنم گوشاشو میگیره میگه داد نزن من میترسم ممنون میشم راهنماییم کنید در ضمن با توجه ب اینکه کوروش 8ماهی هم هست صاحب خاهر شده و خیلیم دوستش داره
موضوع : کودک -> سلامت رواني، مشكلات رفتاري و خواب
وضعیت سوال : باز است | 4 پاسخ | آخرین پاسخ : 1396/4/16 - 8:47

پاسخ
مامان آراد ( آتنا )
مامان آراد ( آتنا )
ارسال پاسخ : 1396/4/16 - 8:47
اگه اين مشكل بعد از اثاث كشي شروع شده حتما از سرويس خوشش نمياد سعي أسباب بازيهايي كه خيلي بهشون علاقه داره يا يك عروسكي كه بيشتر دوسش داره رو بزاري تو سرويس و بگي بريم بهش سر بزنيم يا اينكه مثلا اون عروسك رو ببري دستشويي ، كوروش هم بياد حتما درست ميشه پسر من هم اينجوري بود و از سيفون بدش مي اومد و نمي رفت دستشويي يه مدت باب إسفنجي رو گذاشتم مسؤول سيفون شد حالا ديگه سيفون بدبخت رو ول نمي كنه .😁😁😁 براي من جواب داد امتحان كن
مامانی
مامانی
ارسال پاسخ : 1395/8/2 - 12:10
روانشناس مشهور اتریشی « زیگموند فروید» اعتقاد داشت کودک در صورت رشد طبیعی ار چند مرحله جنسی عبور می کند. که دومین مرحله از این دوره ها دوره مقعدی نام دارد . که به شرح زیر توضیح میدهد:
مقعدی: فروید معتقد است کودک بعد از مرحله دهانی ، وارد مرحله لذت از طریق مقعد می شود. کودک با رسیدن به سن نزدیک به دو سال برای دفع مدفوع به توالت می رود و از این مرحله نقطعه لذت جنسی تغییر کرده و به مقعد منتقل می شود. او از دفع مدفوع لذت می برد. در این مرحله مابین تمایلات کودک و تقاضای والدین و همچنین توانایی او تضادهایی بروز می کند. کودک این تضاد را از دو راه می تواند حل کند. الف) با جنگیدن و ابراز تنفر به شکل ریزش مدفوع پیش از رفتن به توالت یا دقیقا در همان توالت. اگر والدین در برخورد با کودک سست و بی اراده باشند در برابر تمایلات او انعطاف غیر ضروری نشان دهند کودک دارای شخصیتی می شود که او آن را « شخصیت مقعدی دفعی»نام نهاده است. در این صورت کودک دارای شخصیت آشفته، بی نظم، بی پروا و بی حیا و به امور، بی توجه و بی اعتنا خواهد بود.

ب)کنار آمدن با وضعیت به شکل صلح آمیز، در این شکل از مبارزه کودک از انجام بموقع دفع مدفوع امتناع می کند وشخصیت او به صورت « شخصیت مقعدی خوددار» در می آید. کودکی که دارای چنین شخصیتی است فردی است پاکیزه، دقیق، منظم،مراقب، خسیس و جمع کن. این دوره که از یک تا یک سال و نیمی آغاز می شود تا دو سالگی ادامه دارد.
خانومم نوشته های بالا رو برات فرستادم تا متوجه باشی که این شرایط نرمال هست و مخصوص فرزند شما نیست . ولی طریقه برخورد با این مسائل تبعاتی را در اینده برای فرزند گلت داره پس اولا خوسرد باش و دوما از طریق راه های تربیتی تشویق اونم اصولی میتونی این آموزش رو برای کودکت فراهم کنی. از تشویق های ساعتی و روزانه و هفتگی به تشویق های ماهانه برس .
یعنی اینکه یک جدول تشویق روی یک مقوا درست میکنی که روش ایام هفته رو مینوسی و هر روز رو به سه وعده تقسیم می کنی و یک ستون چهارم هم کنار اون سه ستون اضافه میکنی .برای جمع کردن امتیازات روزانه و علایمی رو هم مثل ستاره درست میکنی (یا برچسب آماده ) و بعد با پسرت صحبت میکنی که هر روز یه بازی داریم به این شکل که اگه پسرت به موقع خودش رو به دستشویی برسونه در هر بار یک ستاره روی جدول چسبانده میشودو تشویق ساده مثل کف زدن و بوسه را خواهد داشت و اگر این کار در طی روز حداقل 2 بار به درستی انجام شود یک جایزه مثل آبننبات و.. بهش تعلق میگیره و اگر در طول هفته حداقل 5 روز بتونه قوانین بازی رو رعایت کنه یک جایزه ویژه مثل شهربازی داره و سرماه هم اگه به کل مشکلتون حل شد یک اسباب بازی یا لباس یا چیزی که خیلی خوشحالش میکنه رو براش وعده بدین .
ولی خواهشا شما رو قول و قرارتون حتما بمونید. تا دلسردش نکنین.

موفق باشین.
مامان جونی*زی زی*
مامان جونی*زی زی*
ارسال پاسخ : 1395/6/22 - 1:36
قبلا همش جیش و پی پی رو خودش میرفت و بعد صدام میکرد بشورمش .مشکل ما بعد
از اثاثکشیمون بوجود اومد!!
مامان جونی*زی زی*
مامان جونی*زی زی*
ارسال پاسخ : 1395/6/22 - 1:32
سلام.خدا بهت صبر بده!چون منم دقیقا همین مشکلو دارم و عاصی شدم😢😢😢😢
    فقط میتونم بگم بهتــــــــــــــــــــــــــــــــرین جا برای ثبت کودکانه هاست :) پایــــــــــدار باشید ...
307 از 383
صبر ..


کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای نی نی وبلاگ محفوظ است